Hraní Thiefa bez achievementů je poloviční zábava!

pinkChcete si užít dvojnásobnou porci zábavy, delší hrací dobu a rychlejší způsob jak se připravit o nervy? Poodhalte tajemství Thiefových achievementů..

Co jsou to vlastně achievementy? Svým významem mají achievementy za úkol motivovat hráče k větší interakci se hrou, k odhalení všech drobných zákoutí, poskytují a svým způsobem hráče i nutí získat větší potřebu jít do hloubky děje hry a odhalit všechna její tajemství.

Achievementy jsou hráčské úspěchy – trofeje

Achievementy bývají často zcela nezávislé na hlavní příběhové linii a děj hry ovlivňují spíše sekundárním způsobem v podobě různých bonusů a doplňků, třeba formou skrytých zbraní a tajných lokací. Mohou také upravovat či rozšiřovat herní prvky nebo zajímavě doplnit dějovou linii – většinou také přímo obohacují hlavní příbeh hry – ale není to pravidlo, nicméně vaše hraní obohatí zcela určitě 😉

Achievementy na sebe také často odkazují a nebo se vzájemně se podmiňují, například pro dosažení některého unikátního achievementu, který může významně zpestřit hru je nutné získat sadu vedlejších achievementů a podobně..

Fungují na principu odměny pro hráče, za vynaložené úsilí – dostanete achievement, ve hrách mívají podobu různých ikonek, talismanů, vlajek nebo pohárů, které se vám takto zobrazují v herním inventáři či menu hry, nejnověji se pak mohou objevovat i na Steamu. Jasně tak ukážou, kdo je skutečným králem hry.

Achievementy jsou pro nemalou skupinu hráčů velmi oblíbené, jejich sbíráním hra získává na větší rozmanitosti a ve většině případů také velmi nenásilným způsobem prodloužuje herní dobu a umocňuje herní zážitek. Je to proto, že se dostanete až do samotného srdce hry..

Nejsou ale pro každého. Někdy je získání některých achievementů velmi obtížné, ať už kvůli tomu je objevit, nebo třeba nutnosti dohrát hru na nejtěžší obtížnost.

S nadsázkou se dá říct, že obliba sbírání achievementů ve hrách je přímo úměrná ceně hry. Pokud za hru utratíme třeba 1000,- Kč – už to zabolí a je to většinou po delším rozmyšlení a tak z ní chceme přirozeně vytřískat maximum. A to nám achievementy splní..

10 hodin – to je průměrná hrací doba Thiefa 4. S hraním na achievementy je to až 15 hodin hraní. Za své peníze tak získáte víc!

Pokud jste někdy viděli v českých diskuzích brečet usmrkance nad upirátěnou kopií hry, kterou projeli za tři hodiny a je tak tím pádem „o ničem“, tak ti achievementy opravdu nesbírají. A je to v pořádku. Nejsou pro ně určeny, nemají důvod je sbírat, protože většinou stejně rychle, jako hru „získali“, chtějí hru i dohrát..Všem ostatním jejich sbírání pro maximální požitek ze hry určitě doporučuji 😉

Thief 4 nabízí celkem 38 achievementů (trofejí) včetně verzí pro Playstation a Xbox, které mají některé své achievementy, které v PC verzi nenajdeme. Trofeje jsou rozdelěny do několika kategorií, podle bodů, které za jejich získání obdržíme, dělí se na: Bronzové, Tajné, Stříbrné, Zlaté a jeden Platinový a třeba právě poslední jmenovaný najdeme jen na PS4.

Bronzové achievementy jsou nejméně bodované, stejně jako tajné – ty se skrývají vždy v jednotlivých misích, dále se směrem ke kovům nejcenějším obtížnost získávání achievementů a počet za ně získaných bodů stupňuje.

Ale dost už řečí! Podívejte se, na kompletní seznam radostí a strastí v případě, že se rozhodnete hrát Thiefa se vším všudy:

Seznam achievementů v Thiefovi

A co vy? Hrajete v kůži legendy (stejně se jmenuje i jedna trofej :), jako legenda a sbíráte achievementy? Podělte se komentářem nebo třeba v tématu na fóru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *