The Dark Mod

Dlouhé čekaní na pokračování série Thief, si můžete zkrátit pařbou některého zajímavého Thief módu! A právě „The Dark Mod“ je jedním z těch, který by rozhodně správnému „thafferovi“ neměl na PC chybět.


POZOR: Tento článek je o Dark Modu varianty v první a původní verzi, využívající hru DOOM, nejedná se poslední verzi Dark Modu, o té přineseme info v brzké době, mezitím se podívejte na video:

UPDATE: aktuální Dark Mod z roku 2017 – posuďte v následujcím videu:


Jedná se asi o nejlepší mód s Thief tématikou vůbec, co se týče grafiky, hratelnosti a hlavně editací úrovní samotných misí!

The Dark Mod v1.0 Gameplay Part 1/2 [HD] (Doom 3 Mod)

Přinášíme video z mise a kompletní návod k instalaci!

Z historie vývoje:

The Dark Mód je výtvorem talentovaných amatérských moderů (neboli vývojářů), fanoušků série Thief. Základ týmu tvořilo přibližně 20 lidí – programátorů, animátorů či zvukových specialistů a další desítky částečně zapojených vývojářů. Povedlo se? Ano!

Vývoj módu byl ohlášen již v roce 2004, dílo ale bylo dokonáno až v roce 2009. Shodou okolností The Dark Mod není nadstavbou žádné ze série Thief. Autoři uznali za vhodné, že k dosažení kýžených výsledků použijí Doom 3 Engine (oficiálně označen jako id Tech 4 Engine). Ke spuštění módu tedy potřebujete i samotnou hru Doom3, ale opravdu to stojí za to!

The Dark Mod v1.0 Gameplay Part 2/2 [HD] (Doom 3 Mod)

Výsledkem několikaleté tvrdé práce amatérského týmu je totální proměna hry Doom3 do temného středověkého prostředí, inspirovaného prvními 2. díly Thiefa od společnosnosti Looking Glass.

Mód je propracovaný a stabilní, jeho poslední update (verze 2.05 ze října 2011) opravuje několik chybiček a opět vylepšuje chování UI.  Poslední update proběhl – verze 2.05 ze října 2013. Do Dark Modu si můžete stáhnout desítky map (misí), které Vám zaručí zábavu a atmosféru starého dobrého zloděje na několik hodin. Ale přesvědčte se sami ve dalším krátkém in-game videu:

Veškeré další informace o Dark Modu najdete na jejich oficiálních stránkách http://www.thedarkmod.com/. Pokud by jste se chtěli zapojit do tvorby fan-misí, doporučuji podívat se na stránky http://modetwo.net/darkmod/wiki/, samotný open-source editor je k dispozici na stránkách http://darkradiant.sourceforge.net/.

Instalace Dark Modu:

Nainstalujte si hru Doom3 s updatem 1.3.1

  1. Zde si stáhněte The Dark Mod: http://www.shadowdarkkeep.com/downloads.htm (pozor, soubor má cca 1,4GB!)
  2. Soubor rozbalte a zkopírujte do složky s hrou Doom3. Cesta bude vypadat: ~/doom3/darkmod
  3. Ve složce darkmod spusťte soubor tdm_update.exe.
    Následně se spustí dosovské okno s automatickým stahováním všech předchozích aktualizací až na verzi 1.05. Pozor – update může trvat i několik hodin! Můžete ho ale kdykoliv přerušit, po opětovném spuštění aktualizace pokračuje na místě, kde byla přerušena.
  4. Instalace fan-misí:
    Na stránkách thedarkmod.com ve složce Downloads/Missions najdete několik nejznámějších map, které si stáhněte z uvedených externích odkazů. Stažené mapy stačí nakopírovat do složky ~/doom3/darkmod/fms.
  5. Mod spouštíte souborem tdmlauncher.exe
  • Přeji příjemnou zábavu!

Upozornění: The Dark Mod byl vyvinut pro 32bit OS Linux a Windows. Pro instalaci ve 64bit. systémech je potřeba zajistit podporu 32bit kompatibilních knihoven (novější systémy obsahují automaticky). Testováno na Win7, 64bit Home.

Minimální požadavky: na svém PC musíte bez problému rozjet hru Doom3 v nejvyšším rozlíšení. The Dark Mod můžete hrát na maximálním rozlíšení 2560×1600, v kombinaci s rozsáhlejší mapou to vyžaduje dostatek RAM paměti, jinak se můžete potkat z nepříjemným kolísaním fps.

Doporučení: vyzkoušejte i další fan-mise do původních dílu trilogie. Na stránkách http://www.thiefmissions.com/ najdete opravdu rozsáhlou databázi fan-misí do všech dílů včetně Dark Modu a SystemShock2. Stránky sice neoplývají grafikou, ale jak píše autor „you came here to download missions, not pretty pictures“. 🙂

[nggallery id=4]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *