Dnes vyšel Thief 4! Jaké jsou ceny a kde se vyplatí koupit? Nebo čmajznout?

pinkDnes, 28.02.2014 vyšel po deseti letech nový Thief 4. Někteří z nás na tuto událost čekali opravdu velice dlouho 😉 Ale už je to tady!

Thief 4 cenaPojďme se podívat, jak to vypadá s cenami v českých obchodech, na Steamu a jaká verze se kde (ne)vyplatí koupit. Nebo čmajznout?

Thief 4 cena
<https://www.thief4.cz/wp-content/uploads/2014/02/Thief-4-cena.jpg>

Xzone:

Thiefa 4 koupíte za 899,-Kč v PC verzi s českými titulky a manuálem. Jedná se o krabicovou verzi, ta obsahuje 3 x DVD. Thiefa vám odesílají do 24 hodin od objednávky.

PC verze 899,-Kč x PS3 verze 1299,-Kč x PS4 verze 1449,-Kč a Xbox 360 verze 1299,-Kč 

GameLeader:

Thiefa 4 koupíte za 898,-Kč v PC verzi s českými titulky a manuálem. Jedná se o krabicovou verzi, ta obsahuje 3 x DVD. Thiefa odesílají do 48 hodin od objednání.

PC verze 898,-Kč x PS3 verze 1298,-Kč x PS4 verze 1498,-Kč a Xbox 360 verze 1298,-Kč

Steam:

Thief 4 v klasické verzi stojí na Steamu cca 1220,-Kč, tedy výrazně dráž a NEOBSAHUJE české titulky ke hře! (Platilo v den vydání článku, nyní je čeština na Steamu mezi podporovanými jazyky). Takže ne-angličtináři pozor na to, viz níže.

Steam: verze Master Thief edition příjde na cca 1300,-Kč a jedná se o sběratelskou edici hry, která obsahuje Thiefa 4, bonusové DLC The Bank Heist – což je speciální bankovní mise, která byla dostupná pouze pro předobjednávky do 28.02.2014 – tedy dneška a v edici je obsažena, dále tzv. Opportunist Booster pack – což je rozšíření se kterým získáte větší kapacitu toulce, uspávací šípy, vlčí mák a zlato, Soundtrack, digitální Artbook a digitální komiks. Článek o sběratelské edici.

České obchody se sběratelskou edicí nabízí ve skutečnosti pouze digitální klíče, které jsou dražší a češtinu rovněž neobsahují, v jiné než digitální podobě se sběratelská edice neprodává. Jenže! Nejen, že na Steamu je Thief dražší, ale neobsahuje ani české překlady, ale zase chňápu, že někdo touží po kompletní Thief sbírce, pak ale zase nebude mít češtinu?! Jak z toho ven? Podívejte se, jaké jsou možnosti:

Soundtrack z Thiefa lze koupit a stáhnout i samostatně s možností si jednotlivé skladby dokonce předem poslechnout a kromě celého alba lze koupit rovněž každou skladbu zvlášť. Ale celé album stojí cca 40,-Kč 🙂 Soundtrack najdete ve speciálním obchodě s herní hudbou.

Thief 4 Directors Cut Cover
<https://www.thief4.cz/wp-content/uploads/2014/02/Thief-4-Directors-Cut-Cover.jpg>

Thief 4 Directors Cut Cover

Opportunist Booster pack lze koupit také samostatně za 27,-Kč přímo na Steamu, vše by mělo být kompatibilní, jelikož česká verze hry by se měla lišit pouze přítomností českých titulků (100% kompatibilitu ale nemůžeme nyní potvrdit). Booster pack najdete zde

Thief Comic Books
<https://www.thief4.cz/wp-content/uploads/2014/02/Comic-Books.jpg>

Thief Comic Books

A co digitální Artbook a komiks? Vůbec nejjednoduší je si zakoupit/stáhnout android nebo iOS aplikaci kde jsou obě díla přítomny a to včetně soundtracku! Aplikace pro android má dvě verze, placenou a free verzi. O android aplikacích jsme psali v článku „Vystoupíte ze stínu?“

  * Placená verze stojí 66,-Kč a najdete ji v Play Store zde

  * Free verzi si můžete vyzkoušet v Play Store zdarma zde

  * iOS aplikaci ve verzi pro iPhone a iPod najdete zde v iTunes a ke stažení musíte být starší 17 let 😀

Speciální obsah Thiefa v android aplikaci
<https://www.thief4.cz/wp-content/uploads/2014/02/Speciální-obsah-Thiefa.jpg>

Speciální obsah Thiefa v android aplikaci

Jak je vidět, tak si vlastně kompletní sběratelskou edici Thiefa můžeme pořídit zvlášť, až na zmíněné DLC, které by mělo být dostupné jen pro předobjednávky do dnešního dne, ale kdo ví..? 😉

Thief 4 obsahuje opravdu velké množství textů a často se v různých rozhovorech NPC postav Garrett dozvídá zajímavosti či střípky úkolů, které vedou k odhalení zajímavé kořisti, nebo jsou důležité pro další pokračování. Je velká pravděpodobnost, že pokud dobře neovládáte angličtinu, mohou vám tyto drobné nuance uniknout! Pozor také na konzole, české překlady jsou pouze pro PC verze a na konzolích tak Thiefa s českými titulky neuvidíte, v případě nějakých záseků či rady je tu pro vás náš web – návody už připravujeme!

Garrett často trpí také samomluvou, kde se v jeho sarkastických komentářích vždy skrývá nějaké pěkné moudro. Doporučuji tak nového Thiefa zakoupit ve verzi s českými titulky.

Pochlubte se, už hrajete, nebo snad dohráváte? 🙂 Věřím, že si navzdory rozporuplným recenzím nového Thiefa pěkně užijeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *