5 otázek od komunity

thiefJednou za měsíc si vývojáři Thiefa vyberou z oficiálního fóra pět dotazů, které dle jejich soudu stojí za zodpovězení.. Na následující otázky odpovídal vedoucí level designér Daniel Windfeld Schmidt a začal rovnou tím, co bylo předmětem debaty po mnoho měsíců:

Otázky pro vývojáře Thiefa 41. Jak to bude s plaváním? Odpovíte na tuto otázku? Bude se tam plavat?

Daniel Windfeld Schmidt: Pokud by šel Garret plavat, asi by zmrznul. Zápal plic není nic k  smíchu ve světě bez antibiotik.. 🙂 Ale vážně, většina hry se odehrává uvnitř města v „podzimním“ módu, takže tentokrát pro nás voda nebyla tématem. Existuje zde třeba v podobě mělkých kaluží, které způsobují hluk v závislosti na hráčově rychlosti, když přes ně jde..

 2. Jaký bude podrobný seznam vlastností, schopností, předmětů k dispozici a co může být hráči vypnuto? Při rozhovoru s novináři o tom něco vyplynulo na E3..

Daniel: Odhalíme více, jakmile se přiblížíme k datu vydání, ale můžu říct, že hardcore mód je kombinace více způsobu vlastní obtížnosti. To umožňuje hráčům přizpůsobit si hru v mnoha ohledech. Jeden z mých oblíbených módů je Ironman: pokud zemřete, hra skončila. Co je to přece za život, bez velkého rizika? Dokonce jsme přidali režim „Pokud vás nepřítel zjistí zemřeš“ Pamatujte si, že ve hře jsou tyto možnosti hlavně pro ty, co touží po trochu větší výzvě..

K dispozici je také možnost vypnout míření a související schopnosti, jak jsem už slíbil. Tato varianta jen umožňuje nastavit další prvky uživatelského rozhraní, jako třeba reakce ikony na NPC. Seznam nastavení je poměrně rozsáhlý, takže se nemusíte bát, budete mít možnost udělat si hru přesně takovou jak se vám líbí.

3. Bude hra podporovat i další hrací styly, než jen plížení se stíny? Myslím oficiálně. Vím, že budeme mít achievementy (nebo volitelné cíle, nebo tak něco) pro plíživé mise, ale bude tam nějaká mise řekněme ve stylu „omráčit všechny nepřátele?“ Dokončení mise za méně než minutu? Myslím bez nutnosti využit možnosti nastavení obtížnosti?

Daniel: Plížení a stealth prvky jsou ve hře pro ty, kteří to vyhledávají (a s možností přizpůsobení, nebudete se muset spoléhat na obecné nastavení). Pro všechny ostatní: nejsou tam žádná omezení toho, jak budete chtít hrát. Ve skutečnosti na každé mapě máme nepovinné bonusové „zlodějské cíle“, které povzbudí hráče vyzkoušet různé věci, například provádět přepady ze vzuchu, vyřadit řadu nástrah, odvést pozornost stráží nebo využívat prostředí ve svůj prospěch.. Výzev zde bude požehnaně.

4. Některá z vylepšení z uvedených screenshotů vypadají hodně bojově zaměřené. Vím, že je těžké přijít s novinkami ve stealth akci, které by mohl využít Garrett – když už je mistr zloděj, ale jaká stealth vylepšení můžeme doufat že uvidíme?

Daniel: Stealth prvky jsou velmi důležité a proto máme vylepšení (stupně zostření), vhodné pro kradmé hráče. Jsou to věci na hladké odemykání zámků, snížení zjistitelnosti, minimalizaci zvuku kroků, zvuků dopadu šípů, atd..Co se týká stupně vylepšení schopností pro stealth akci, můžu uvést schopnost poslouchat kroky za zdí, aby jste mohli předvídat pohyb kořisti a urychlit kapesní krádeže a otevírání zámků.

5. Jak jste jednou zmínil, plánjete QTEs, jak jej chcete implementovat aby se neztratilo ponoření hráče do hry?

*QTEe = Quick time event, neboli funkce při které musí hráč provádět akce na základě příkazu  z obrazovky určeným způsobem při omezeném množství času.

 Daniel: Doufal jsem, že se někdo zeptá, chci říct, že nijak! Ve skutečnosti bylo ve hře jen velmi málo těchto případů a v hodinovém představení na E3 byl pouze jen jeden! Nicméně díky velmi bouřlivé reakci fanoušků a komunity jsme dospěli ke snadnému rozhodnutí s QTEs zcela zkoncovat! Takže v Thiefovi 4 žádné Quick time eventy vůbec nebudou..

Zajímavé novinky, jen co je pravda. Hlavně takový mód Ironmen asi nebude pro citlivé povahy, najdou se tu někteří odvážlivci? 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *