Thief 4 odhalil hw nároky

thiefJe to tady – Thief nám ukázal své hw nároky! Nastal čas na upgrade?

Thief 4 hw
Dlouho očekávanou a zároveň s napětím obávanou otázku všech fanoušků okolo hardwarových nároků nového Thiefa 4 právě ukončil Eidos Montreal zveřejněním systémových nároků. Dle oficiálního vyjádření právě skočilo „šťourání a optimalizace každého aspektu hry“ a tak mohly být odhaleny minimální a doporučené systémové požadavky. Je se čeho bát? Ani ne, však posuďte sami..

Prezentace Thiefa 4 na Kaveri procesoru 7850K APU s grafikou AMD Radeon R9 290X běžící na 5 monitorech v rozlišení 5400×1920 – Eyefinity v akci

Čtěte dále: HW nároky a bude nám ke hraní Thiefa 4 stačit pouze nový procesor?

Jak tedy vypadají hw nároky Thiefa? Většina hráčů si nejspíš oddychne:

Minimální systémové nároky:

OS: Windows Vista (aktualizovaný)
CPU: Vysoce výkoný Dual Core procesor nebo Quad Core procesor
RAM: 4 GB
Grafická karta: AMD Radeon řady 4800 nebo Nvidia GTS 250
HDD: 20 GB místa na disku
DirectX: řady 10

Doporučené HW nároky:

OS: Windows 7 nebo Windows 8
CPU: AMD FX 8000 a lepší nebo Intel i7 Quad Core
RAM: 4 GB+
Grafická karta: AMD Radeon HD R9 série a lepší nebo série Nvidia GTX 660 a lepší
HDD: 20 GB místa na disku
DirectX: řady 11

Pohoda že? Thief pravděpodobně s oznámením nároků čekal nejen na optimalizaci, jak uvedl, ale hlavně na svého partnera AMD, které nejdřív muselo ohlásit novou řadu procesorů s označením KAVERI. Proč?

Právě v novém Thiefovi totiž budou nové AMD procesory Kaveri s integrovaným grafickým jádrem reprezentovat pokročilé možnosti grafických procesorů Radeon funkcemi jako Eyefinity, Displayport, TrueAudio, Mantle API, rozlišením 4K Ultra HD a vylepšeným renderingem DirectX11 pro nejlepší kvalitu na PC obrazovkách.

Technologie AMD TrueAudio
AMD TrueAudio

Zveřejněné hadwarové nároky nového Thiefa nejsou nijak vysoké, ty minimální splňují i starší počítače a doporučené parametry hw má střední třída hráčů zcela běžně.

O významu AMD TrueAudio technologie v Thiefovi

Přesto je však mnoho hráčů, kteří buď nemají dostatečný výkon PC a nebo pro ně bude Thief 4 po delší době hra, kterou by rádi zahráli a upgrade bude nutný a tak přemýšlí jak získat z hw co nejvíc za co nejmíň.

Všem takovým přinášíme dobrou zprávu – nový Thief by mohl plynule běžet  pouze na novém procesoru, konkrétně  AMD Kaveri A10 -7850K – který z celé řady obsahuje nejvýkonější grafické jádro. Integrovaná grafika lze navíc do buducna propojit s klasickou v PCI express slotu a získat tak ještě více výkonu.

Výkon Battlefield 4 na AMD Kaveri
Plynule hratelný Battlefield 4 na AMD Kaveri – porovnání se soupeři

 Battlefield 4 běží na AMD Kaveri ve Full HD – bude i Thief 4?

Jak dobře a zda-li vůbec nový Thief bude běžet pouze na Kaveri procesoru v tuto chvíli ví snad jen AMD, ale právě díky technologii Mantle (náhrada DirectX) by se sen o levnějším hraní mohl stát brzy realitou. Mantle technologie má snížit dnešní velkou náročnost her na výpočetní výkon a pomoci procesorů APU Kaveri nebo na slabších grafikách AMD dosáhnout výkonu, který dnes hráči draze platí. Pro představu je Mantle až o 45% rychlejší než konkurenční technologie DirextX.

Kromě Thiefa se implementace chystá i do nových herních titulů, kromě Battlefielda 4 (viz video) např. Sniper Elite 3, Star Citizen a cca 20 dalších tutulů. No, necháme se překvapit prvními reálnými testy po vydání. A co vy, máte připravené železo? Pochlubte se 😉

Kde koupit nového Thiefa? Doporučujeme největší české kšefty Xzone a Gameleader

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *