Poslední novinky roku 2011

Po delší odmlce jsem tady abych zrekapituloval poslední střípky kolem hry Thief 4. Ono toho taky nebylo moc, jelikož očekávaní nenaplnila ani největší herní výstava  E3. Co se týče studia Eidos Montreal,  tak to s menším zpožděním nakonec loni vydalo hru DeusEx: Human Revolution. Ta se dočkala trochu rozporuplných reakcí, nicméně studio je s počinem nejspíš spokojeno, jelikož oznámilo rozšíření počtu svých zaměstnanců. Zároveň dávají dohromady skupinu vývojářů, která začně pracovat na pokračovaní titulu Hitman.

Na vývoj hry Thief4 je pořád uvaleno informační embargo. Více se začalo psát o spekulacích, které opět „potvrzují“ použití Unreal 3 Enginu a vývoje multiplayeru, který není pro ságu vůbec příznačný. Pořád se neví, zda by šlo o klasický online MP nebo pouze o nějaký druh kooperace. Osobně bych se raději přiklonil k druhé variantě – nechtěl bych se

totiž dočkat žádného nepovedeného MP paskvilu.. Dalším impulzem pro všechny fandy Thiefa bylo zveřejnění čtyř artworků (viz galerie pod příspěvkem) na osobním blogu bývalého výtvarníka hry DeusEx:HR.  Obrázky, které zobrazují mini-příběh o ukradeném šperku byly z blogu následně staženy. Sám jsem zvědav, zda se tento fragment objeví ve finální verzi hry.

Závěrem nezůstává nic jiného než si popřát vše nejlepší do nového roku 2012 a pevně věřit, že právě tento rok již bude zlomový a my se dozvíme přesný datum vydání této famózní hry!

[nggallery id=11]

 

 

3 komentáře u „Poslední novinky roku 2011

  1. Taky už doufám, že někdy v polovině roku by už mohl vyjít. Snad si kvůli „čtverce“ koupím i nový počítač. Jen doufám, že to nepokazí (osobně se mi nápad s multiplayerem nelíbí). Necháme se překvapit..

  2. Trošku to tu zanedbáváš :). Už je i první trailer na T4, snad se podaří udržet kvalitu předchozích dílů.

  3. Ahoj, už na tom začínáme pracovat, v průběhu pár dní to tady roztočíme! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *